Pagina 1 van 1

Hyperhidrosis & daten / intimiteit, hoe te handelen?

Geplaatst: zo 20 jan 2008, 01:40
door Bonafides
Ik ben een vrouw van 25 jaar en heb sinds ongeveer mijn 13e last van hyperhidrosis. Ik heb 5 jaar lang een relatie gehad met een jongen die het niet heel erg vond dat ik zo veel zweette, hij had er zelf ook af en toe last van (alleen veel minder dan ik).
Nu ben ik 2,5 jaar vrijgezel en wil ik weer gaan daten en intiem kunnen worden met mannen. Alleen durf ik dat niet :(

Ik zweet voornamelijk bij mijn oksels, maar eigenlijk is het over mijn hele lijf verdeeld. Maar onder de oksels is het ergste, straaltjes, druppels etc. Ik draag alleen maar zwarte kleding of viscose kleding met heel veel kleur, dan valt het niet zo op. Maar mijn kleding is altijd nat.

Wat moet zo'n jongen wel niet denken als hij dat voelt??!

En STEL, ik ben op het punt gekomen om zeg maar intiem te worden met iemand, Hoe moet ik me dan gedragen?
Ik durf niet eens mijn armen van mijn lichaam vandaan te trekken, dan gaat het al druppelen (over mijn armen, ribben, soms op de grond). Misschien is onder de douche een optie , dan is alles al nat, maar ja om nou elke keer als er gezoend wordt snel naar een douche te rennen, is ook niet te doen natuurlijk. En een douche is niet altijd voorhanden, zoals in kroegen, discotheken en alle normale plekken.

Naar een bioscoop durf ik eigenlijk al niet te gaan, want stel dat ik omhelsd word, je voelt gewoon de nattigheid zitten bij mn schouders (het trekt door vanaf mijn oksels, via mijn kleding, naar mijn armen en schouders, vaak zitten de natte plekken bijna tot aan de binnenkant van de ellebogen :hammer ).
Ik ga wel uit en dan vind ik het best erg als mensen me zeg maar iets hoger dan mijn middel vastpakken of omhelzen. Het is altijd nat :cry: :cry: .

het is wel een erg lang verhaal geworden, aangezien ik maar 1 concrete vraag had; Hoe gaan jullie om met het zweten als je bijvoorbeeld een afspraakje hebt, of als je sex gaat hebben met iemand??
(en we leven in 2008, je hoeft iemand niet eens zo heel goed te kennen om er intiem mee te zijn. Maar dat heb ik dus nooit gedurft vanwege de schaamte van mijn gezweet en ik ben heel erg benieuwd hoe andere mensen ermee om kunnen gaan).

Bvd!!

Geplaatst: zo 20 jan 2008, 12:42
door Thijs
Hoi,

Allereerst welkom op dit forum....

Ik zou het rustig aan pakken. Ik zou eerst je partner wat beter leren kennen waardoor je hem ook kan vertellen wat je hebt en dat je je er erg voor schaamt. Ik weet het, het is heel moeilijk maar ik denk toch dat dit het slimst is.

Als je echt een one night stand wilt dan wordt het andere koek, dan zul je je over je schaamte heen moeten zien te zetten en er voor gaan.

Ik zou voor de rustigere aanpak gaan,

groetjes Thijs

Geplaatst: do 31 jan 2008, 03:47
door Angela
Beste Bonafides,
ik weet precies wat je bedoelt. Ik ben 25 jaar en heb al een tijd een vriend. Op dit moment reis ik door Australie. Thuis kan ik inmiddels goed omgaan met het zweten, maar hier op zo'n beetje de heetste plek van de aarde moet ik mij helemaal opnieuw instellen, wat een grote uitdaging is.

Goed, om op je verhaal te komen... Ik zweet me hier dus kapot en bij het uitgaan kom ik veel mannen tegen hier. Ik heb een vriend dus ik zal niets doen natuurlijk :) maar ze proberen hier wel veel. Ze slaan een arm om je heen, willen met je dansen, pakken je handen, et cetera. Ik zweet echt over mijn hele lichaam enorm erg maar ik heb nog niemand er over horen klagen! Het lijkt wel of ze het sexy vinden of niet eens erg. Gisteren sprak ik een Australische vriend, hij zweet ook heel erg en toen vertelde ik hem dat ik er ook zo'n last van heb. Toen zei hij; "Vrouwen zweten nooit, vrouwen glanzen, die gaan stralen als ze zweten." (en dan in de zin van; dat het niet erg is als we zweten, niet dat we het niet doen). Of zoiets :). Dus... ik denk dat mannen er helemaal niet zoveel moeite mee hebben als wij denken maar misschien moeten we de mannen op dit forum eens ondervragen ;). Al zijn die hoogstwaarschijnlijk ietwat bevooroordeeld :).

Probeer gewoon te genieten en je er niet al te druk om te maken! Ik weet dat dat heel makkelijk gezegd is maar geloof me... Ik durfde tot een half jaar geleden niet op slippers te lopen maar ik doe het nu de hele dag. Ik moet continu mijn voeten afdrogen want mijn slippers staan letterlijk vol met water en mijn voeten zien er uit alsof ik door de modder heb gelopen maar je leert er wel mee om te gaan! Als je de confrontatie niet opzoekt wordt die alleen maar enger en zal je altijd dezelfde problemen houden.

Maar mocht je je een keer rot voelen en tegen iemand aan willen praten dan mag je me altijd een berichtje sturen! Sterkte!